מטרת הפרויקט הינה איסוף מידע אודות סרטים, סדרות, שחקנים, יצירות קולנועיות וכן יצירות טלוויזיוניות נוספות ממאגר הנתונים הנרחב TMDB והנגשתו בפני המשתמש באמצעות ממשק UI נוח, אשר מספק לו מידע וממפה עבורו גרף.


בגרף זה, אשר נבנה בעזרת הספרייה D3, ישנם מקבצי סרטים המחוברים בקשתות כאשר לפוסטרים שלהם דמיון בסבירות גבוהה של 70 אחוזים מבחינת צורה, צבעים ועצמים. בנוסף, עליהם לחלוק ז'אנר דומה ורק כאשר דבר זה מתקיים, הסרטים יחוברו בקשת. כמו כן, גדלי הקדקודים בגרף מציינים את ה-Average score של הסרט וכך המשתמש מוכוון ישירות לסרטים המומלצים בז'אנר אותו הוא מחפש. 
לצורך בדיקת הדמיון בין הפוסטרים הרצנו אלגוריתם לזיהוי תמונות על ידי שימוש בספריות ב-NODE.


אחסון הפרויקט נעשה באמצעות פלטפורמת הענן Heroku אשר משמשת כמודל של web application deployment. 
לינק לפרויקט - https://dh-final-project.herokuapp.com.
דוגמה לסרטים בגרף שנמתחה ביניהם קשת היא הסרטים Miss Sloane 
ו-Wind River. להלן הפוסטרים של סרטים אלו –

ניתן להבחין בדמיון הרב בין הסרטים המוצגים לעיל. כמו כן, סרטים אלו חולקים שני ז'אנרים משותפים – דרמה ומותחן ולכן נמתחה ביניהם קשת בגרף.


בלחיצה על קדקוד סרט בגרף מוצג בפני המשתמש בצדו הימני של המסך 
ה-meta data של הסרט כגון ז'אנר, האם הסרט הינו סרט למבוגרים, סקירה כללית, תאריך הפצה, דירוג הסרט וכן קישורים לרשימת הסרטים להם דמיון רב עם סרט זה. 
מבחינה ויזואלית ניתן להתמקד בקבוצת הסרטים הרלוונטית
,(zoom in) לגרור את הגרף וכן למרכז את הגרף סביב הסרט הנבחר, באמצעות האייקון בצורת מטרה.


לסיכום, במהלך פרויקט מאתגר זה רכשנו כלים ומיומנויות חדשים, למדנו על שימושים בספריות אשר מבצעות אנליזות, עיבוד ואיסוף מידע כגון זיהוי תמונות וכן מנגישות מידע בצורה נוחה למשתמש.